Home » Strony » O mnie

O mnie

Nazywam się Hanna Grzęda. Jestem refleksologiem i masażystką. To moja praca i pasja.

Od 2003 roku przez kilka lat prowadziłam zajęcia tai chi w Stowarzyszeniu Taoistycznego Tai chi. Była to praca na zasadach wolontariatu. Wśród moich uczniów były osoby w starszym wieku i czasem nie w pełni sprawne. Nauczyłam się wtedy wiele o dolegliwościach współczesnego człowieka i o tym jak służba zdrowia często jest bezradna wobec tych dolegliwości. To właśnie seniorzy, z którymi pracowałam, uświadomili mi moc dotyku. Należało tylko nauczyć się profesjonalnego dotyku. Zostałam masażystką.

Dalej moja uwaga automatycznie kierowała się w stronę medycyny naturalnej. Zainteresowałam się taoizmem, prawdą o świecie widzianą przez pryzmat relacji Yin-Yang, aż w końcu TCM, czyli Tradycyjną Medycyną Chińską.

Równolegle z zainteresowaniem niekonwencjonalnymi metodami terapii rosło we mnie przekonanie, że jeśli uda mi się połączyć potrzebę niesienia pomocy z zarobkowaniem, to będzie to strzał w dziesiątkę.

Dziś jestem dyplomowanym masażystą, refleksologiem i mam uprawnienia do prowadzenia terapii czaszkowo-krzyżowej.

Czym się jeszcze pasjonuję oprócz mojej pracy? Hmmm… na pewno tai chi, ogrodnictwem, wędrowaniem po górach, byciem wśród przyjaciół; jeszcze może wyszukiwaniem piękna w pozornie brzydkich istotach i rzeczach.

WSZYSTKIM  ŻYCZĘ  PEŁNI  ZDROWIA  I  HARMONII  W ŻYCIU