Home » Strony » Refleksologia

Refleksologia

baner dla refleksologi

Wiedzę na temat refleksologii zdobyłam w Międzynarodowej Akademii  Refleksologii i Terapii Meridianowej. Akademia została założona w Republice Południowej Afryki w 1983 roku przez Dunkę INGE DOUGANS. Jedna z filii ma siedzibę w  Warszawie. Wielką zasługą Inge Dougans jest powiązanie refleksoterapii z Tradycyjną Medycyną Chińska czyli  z TCM (Traditional Chinese Medicine), z koncepcją meridianów.

REFLEKSOLOGIA to nauka, według której punkty i strefy odruchowe (refleksoryczne) różnych mikrosystemów na ciele człowieka odpowiadają wszystkim narządom i częściom ludzkiego ciała. Te mikrosystemy to przede wszystkim stopy, ale również twarz, głowa, dłonie, uszy.

Stymulacja punktów i stref refleksorycznych uaktywnia procesy samoregulacji i samouzdrawiania organizmu.

Odpowiednio stymulacją stóp zajmuje się refleksologia stóp, twarzą i głową refleksologia twarzy i głowy, stymulacja uszu – aurikuloterapia. Jeżeli terapeuta weźmie do rąk igły i będzie nimi nakłuwał punkty odruchowe (akupunkty), to mamy do czynienia z akupunkturą. Jeśli potraktujemy akupunkty na ciele masażem mówimy o akupresurze lub digitopunkturze, jeśli przyżegamy ziołowym cygarem, to mamy do czynienia z Moksą.

Wszystkie wymienione terapie mają wspólny rdzeń refleksologiczny, czyli naturalne powiązanie punktów i stref na powierzchni ciała z organami i funkcjami wewnątrz organizmu. To natura stworzyła ten system, my refleksolodzy tylko go wykorzystujemy, aby sprowadzić organizm do homeostazy, czyli naturalnej równowagi wszystkich systemów  ciała i umysłu.

REFLEKSOTERAPIA to zastosowanie refleksologii w praktyce terapeutycznej. To precyzyjne  masowanie, ugniatanie, stymulowanie odpowiednich refleksów (punktów i stref). To słuchanie „odpowiedzi” refleksów, czyli reakcji organizmu i subtelne korygowanie indywidualnej terapii na następnym zabiegu.

Refleksoterapia wspomaga leczenie konwencjonalne i farmakologiczne szczególnie w przypadku chorób przewlekłych.

Zapraszam na następujące zabiegi :
  • refleksologia stóp
  • refleksologia twarzy i głowy
  • mobilizacja stóp
  • taoistyczny masaż stóp ON ZON SU

REFLEKSOLOGIA  STÓP

Poproszę abyś położył(a) się wygodnie na plecach,  na stole do masażu. Możemy włączyć muzykę , zapalić świecę. Zasugeruję wyłączenie komórki.  Zaczniemy od rozgrzania stóp. Następnie sukcesywnie będę stymulować kolejne receptory. Niektóre miejsca mogą być bolesne, więc bardzo liczę na współpracę. Twoje reakcje będą dla mnie cenną informacją jak prowadzić zabieg. Zakończymy technikami relaksującymi

Zabieg leczniczy trwa ok. 1 godziny.

Twoje stopy to mapa całego ciała i jego wnętrza.

Jeżeli wybierzesz serię zabiegów to na pierwszą wizytę przeznaczymy więcej czasu – ok. 1,5 godz. Pół godziny to czas na rozmowę o Twoim zdrowiu.  Rozmowa będzie dotyczyć Twojego stanu zdrowia, stylu życia (w tym diety), rodzaju pracy, przebytych chorób, aktualnego samopoczucia, dotychczasowych sposobów leczenia, itp. Pozwoli mi to na przeprowadzenie zabiegu przeznaczonego dla Ciebie, z uwzględnieniem indywidualnych dolegliwości, a zatem bardziej skutecznego.

REFLEKSOLOGIA TWARZY I GŁOWY

Poproszę abyś położył(a) się na plecach, rozluźnił(a) ciało. Dopasujemy poduszkę, tak aby było maksymalnie wygodnie. Jeśli sobie zażyczysz włączę muzykę relaksującą, zapalę świecę. Poproszę o wyłączenie komórki. To ma być czas spędzony w myśl zasady „podaruj sobie odrobinę luksusu”. Ja zajmę się Twoją twarzą, a Ty relaksem.

Rozpoczniemy od harmonizowania przepływu w meridianach, krótki masaż głowy, następnie stymulacja stref refleksorycznych na twarzy, ucisk i stymulacja punktów akupunkturowych twarzy, masaż uszu i zakończymy relaksującym masażem twarzy. Ostatnie kilka minut to delikatna mobilizacja szyjnego odcinka kręgosłupa i kinezyterapia obręczy barkowej.

Zabieg leczniczy trwa ok. 70 min.
Kosmetyki używane przeze mnie są wyłącznie naturalne.

Twoja twarz i głowa to mapa stref odruchowych organów wewnętrznych i ich funkcji.

Jeśli zdecydujesz się na serię zabiegów to na pierwszej  wizycie będziemy potrzebować więcej czasu – ok. 1,5 godz. Pół godziny to czas na rozmowę o Twoim stanie zdrowia.

MOBILIZACJA STÓP

Poproszę abyś położył(a) się na stole do masażu w pozycji „na brzuchu”. Twoim zadaniem będzie maksymalne rozluźnienie kończyn dolnych, a w szczególności stóp.  Ja zajmę się „poruszeniem” wszystkich połączeń miedzy 26 kośćmi w stopie. Poprawimy „smarowanie” w stawach, poruszymy wszystkie ścięgna i więzadła w Twoich stopach.
Zabieg trwa ok.15-20 minut.

Po zabiegu schodzisz ze stołu jakby na innych nogach. Mięśnie, ścięgna, więzadła, które nie były ćwiczone teraz zostały uaktywnione ruchowo. Jest wrażenie „lekkich” stóp.

Mobilizacja stóp nie jest wskazana przy:

  • stanach zapalnych stawów stóp,
  • zwichnięciach i skręceniach stawów stóp,
  • osteoporozie.

Stopa ludzka to „inżynierska”, niezwykle mocna i sprężysta konstrukcja. Dźwiga i nosi nas przez całe życie. Wywiązuje się z tego zadania doskonale jeśli jest zadbana i zdrowa. Stopa składa się z 26 kości, 114 więzadeł i 20 mięśni . Zdrowie stopy zależy od prawidłowych relacji między tymi częściami. Jeśli te relacje szwankują to stopy szybciej się męczą, ale również mniej skuteczne są zabiegi refleksoterapii.

Mobilizacja stóp, inaczej chiropraktyka stóp, przywraca prawidłowe ustawienie stawów i fizjologiczną mechanikę stóp, a tym samym usuwa blokady energetyczne.

TAOISTYCZNY MASAŻ STÓP ON ZON SU

Jest to energetyczny masaż stóp wywodzący się bezpośrednio ze starożytnej chińskiej tradycji. W Polsce nauczycielem tej tradycji jest Lada Malinakova, która uczyła się tej sztuki od doktora Ming Wonga C. Y., mistrza taoistycznej szkoły Gong.

On Zon Su to dar dla Twoich stóp, dar relaksu i ukojenia. Ma również głębokie działanie terapeutyczne, usuwa blokady energetyczne, harmonizuje wszystkie układy w organizmie.

Masaż odbywa się w zupełnej ciszy (prośba o wyłączenie telefonu). Od terapeuty wymaga szczególnego skupienia. Dla pacjenta jest przyjemny, odpręża umysł, daje uczucie lekkości stopom.

Sprawdź cennik zabiegów

Dowiedz się więcej: