Home » Bez kategorii » Artykuły

Artykuły

Zapraszam do lektury.

 

 O holistycznym podejściu do zdrowia

Zdrowie człowieka, w holistyczne podejściu, postrzegane jest jako naturalny stan równowagi wszystkich systemów organizmu. Równowaga ta powinna również zachodzić miedzy ciałem, umysłem i duchem. Taką równowagę wraz z dążeniem do jej utrzymania nazywamy homeostazą.  Mamy wtedy do czynienia z harmonijnym przepływem energii  w  całym organizmie, zarówno w jego aspekcie fizycznym jak i energetycznym. Czujemy się po prostu zdrowi, zrównoważeni, pełni energii witalnej i szczęśliwi.

Czytaj więcej…

 

 Rodaku rusz się!

Brak ruchu jest równie szkodliwy dla serca jak otyłość czy papierosy – wynika z najnowszych badań. A ruch to lek tani i dla każdego. I skuteczniejszy, niż sądziliśmy.

To jest naprawdę cudowny lek. Nie ma takiego organu, na który nie działałby pozytywnie – mówi brytyjskiemu tygodnikowi „New Scientist” Eric Richter z uniwersytetu w Kopenhadze. Wszyscy słyszeliśmy, że aktywność fizyczna jest dobra dla zdrowia, ale z najnowszych badań wynika, że korzyści z ćwiczeń są dużo większe, niż dotychczas uważano.

Ruch chroni przed zawałem serca, udarem, cukrzycą, otyłością, chorobą Alzheimera i depresją, a nawet poprawia pamięć. A przy tym w odróżnieniu od leków nie ma żadnych działań ubocznych. Coraz więcej wiadomo o tym, jak ćwiczenia wpływają na nasz organizm i dlaczego są tak skuteczne.

Czytaj więcej…